Múky balené

Naši zákazníci vedia, že ruskovská múka je synonymum kvality, veď mlynárske umenie sa dedí z generácie na generáciu.

Klasické múky a krupica

Storočím overené kvalitné múky, z ktorých sa pečie z generácie na generáciu. V našom mlyne ju pre vás melieme už vyše 100 rokov!

Hladká Špecial 00 Extra, polohrubá výberová, hrubá Zlatý klas…. sú múky z Pohronského Ruskova, ktoré  kvalitatívne už nič dokazovať nemusia.

A najlepšia, najobľúbenejšia jemná pšeničná krupica na trhu pochádza tiež z nášho mlyna.

Múka a múčna zmes "Mlynárov výber"

Pšeničnú múku Mlynárov výber sme pripravili pre všetkých, ktorí hľadajú stabilnú kvalitu, ktorá je daná dôkladným výberom pšenice a mletím na najmodernejších technológiách pod starostlivým dohľadom skúsených mlynárov. V tejto rade múk nájdete aj múky na kváskovanie, čím si sami upečiete zdravší domáci chlieb bez Éčok a aditív, ktorý vám vydrží dlhšie čerstvý. Hotová pšenično-ražná zmes Mlynárov výber je tiež novinkou vhodnou na prípravu domáceho chleba.

Celozrnné múky

Múka je najvýživnejšia a najhodnotnejšia vo svojej celozrnnej podobe, kedy si zachováva najviac zo svojich živín a vitamínov. Zo živín sú to predovšetkým kvalitné sacharidy a bielkoviny, z vitamínov najviac vitamíny skupiny B. Z minerálov sú v nej zastúpené najmä horčík, železo, zinok, draslík a vápnik. Je tiež dobrým zdrojom potravinovej vlákniny, ktorá je dôležitá pre správnu funkciu tráviaceho systému. Konzumáciou celozrnnej múky si môžete obohatiť vaše každodenné jedlo a prijať tak v mnohých prípadoch odporúčané denné dávky vitamínov a živín.

Pšeničná múka semolína

Z tvrdej pšenice (Triticum durum) sa melie semolinová múka, ktorá má svoju tradíciu v Taliansku, ale milovníci talianskej kuchyne ju poznajú veľmi dobre aj u nás.
Používa sa najmä na výrobu kvalitných cestovín. Má prirodzene žlté sfarbenie, pretože tvrdá pšenica obsahuje viac prírodného farbiva.
Semolinová múka je vhodná aj na prípravu bezvaječných palaciniek, semolínového chleba a do pudingov.

Call Now Button