Múky balené

Naši zákazníci vedia, že ruskovská múka je synonymum kvality, veď mlynárske umenie sa dedí z generácie na generáciu.

Klasické múky a krupica

Storočím overené kvalitné múky, z ktorých sa pečie z generácie na generáciu. V našich mlynoch ju pre vás melieme už vyše 100 rokov!

Hladká Špecial 00 Extra, polohrubá výberová, hrubá Zlatý klas…. tieto múky z Mlyna Pohronský Ruskov si kvalitatívne už nič dokazovať nemusia.

A najlepšia, najobľúbenejšia jemná pšeničná krupica na trhu pochádza tiež z nášho mlyna.

Múky Mlynárov výber

Múku Mlynárov výber sme pripravili pre všetkých, ktorí hľadajú stabilnú kvalitu, ktorá je daná dôkladným výberom pšenice a mletím na najmodernejších technológiách pod starostlivým dohľadom skúsených mlynárov. V tejto rade múk nájdete aj múky na kváskovanie, čím si sami upečiete zdravší domáci chlieb bez Éčok a aditív, ktorý vám vydrží čerstvý aj týždeň. Hotová pšenično-ražná zmes Mlynárov výber je tiež novinkou vhodnou na prípravu domáceho chleba.

Celozrnné múky

Múka je najvýživnejšia a najhodnotnejšia vo svojej celozrnnej podobe, kedy si zachováva najviac zo svojich živín a vitamínov. Zo živín sú to predovšetkým kvalitné sacharidy a bielkoviny, z vitamínov najviac vitamíny skupiny B. Z minerálov sú v nej zastúpené najmä horčík, železo, zinok, draslík a vápnik. Je tiež dobrým zdrojom potravinovej vlákniny, ktorá je dôležitá pre správnu funkciu tráviaceho systému. Konzumáciou celozrnnej múky si môžete obohatiť vaše každodenné jedlo a prijať tak v mnohých prípadoch odporúčané denné dávky vitamínov a živín.

Semolína

Tvrdá pšenica (Triticum durum), ľudovo nazývaná aj semolinová múka má svoju tradíciu v Taliansku, ale milovníci talianskej kuchyne ju poznajú veľmi dobre.
Používa sa na výrobu kvalitných cestovín. Má prirodzene žlté sfarbenie, pretože tvrdá pšenica obsahuje viac prírodného farbiva.
Semolinová múka je vhodná aj na prípravu bezvaječných palaciniek, zahusťovanie polievok a do pudingov.

Call Now Button