V Tvrdošíne pečú z našej múky už 67 rokov

Naša múka má príbehy…

V Tvrdošíne pečú z našej múky už 67 rokov

100 rokov v živote človeka je úctyhodný a krásny vek, v histórii firmy je to niečo obdivuhodné. Mlynárske umenie sa dedí z generácie na generáciu, a naozaj, stačilo viac otvoriť oči a uši a načúvať. Takto sme sa dostali k nášmu projektu ,, Naša múka má príbehy"

Tvrdošín sme navštívili v jedno jesenné doobedie. Zamierili sme rovno k nášmu dlhoročnému zákazníkovi do pekárne Štefan Švarc – a spol., s.r.o. Keď píšeme k dlhoročnému, tak myslíme naozaj na dlhoročného verného pekára. Pán Štefan Švarc, zakladateľ tejto pekárne na Orave, ktorá sa medzičasom rozrástla na 10 vlastných predajní v tomto regióne, piekol z našej múky od svojich 16 rokov. O kvalite múky a chleba upečeného z nej svedčí aj skutočnosť, že pán Švarc ako začínajúci pekár v pekárni p.Chalupnikovej v Tvrdošíne mal tú česť posielať chlebík aj hercovi Janovi Werichovi, ktorý ho na potulkách po Orave ochutnal a odvtedy sa mu chlieb posielal pravidelne vlakom do Prahy.

Dnes je tomu už 67 rokov. Ak zoberieme do úvahy, že naša múka sa melie v ruskovskom mlyne už vyše 100 rokov, tak je to veľmi pekné číslo a svedčí o kvalite a tradícii našej múky.

Druhá a tretia generácia, ktorá nesie ďalej dobré meno a toto krásne remeslo je zať s dcérou a následne vnúčatá pána Švarca. Úspešne spravujú pekáreň a svoje predajne, ktoré dnes nájdete aj v Ružomberku, Dolnom Kubíne, Liesku, Trstenej, Dlhej n. Oravou a samozrejme v Tvrdošíne.

Zaujímavosťou tejto pekárne je, že dodnes pripravujú pečivo ručne a pečú ho v starej murovanej peci.

Call Now Button